ispanya eğitim alicente da eğitim, malaga da eğitim, barcelona da eğitim, granadada eğitim,  sevilla da eğitim, madrid da eğitim, valencia da eğitim, mallorca da eğitim, marbella da eğitim ispanyada eğitim için danışman telefonları
ispanya dil okullari ispanya eğiitm vizesi ispanya dil okullari ispanya dil okullari ispanya dil okullari ispanyada eğitim telefon numaraları ve adres
ispanya eğitim ana sayfa
eğitim ispanya eğitim ispanya eğitim ispanya eğitim ispanya eğitim ispanya eğitim ispanya eğitim ispanya eğitim ispanya eğitim ispanya eğitim ispanya eğitim ispanya
Untitled Document

ISPANYA HAKKINDA

Google+ twitter Destek

 


İspanya ,Kuzey doğusunda Fransa ve Andorra Cumhuriyeti, batısında Portekiz bulunan İber Yarımadasının beşte dördünü kaplayan Avrupa’nın 3. büyük devletidir. Hem doğal hem kültürel zenginlikleri bakımından pek çok insana göre Avrupa’nın en güzel ülkesidir.  Tarih boyunca farklı devletlerin egemenliğine girmiş olması, İspanya’nın kültürel mirasına önemli katkılarda bulunmuş, mimarisinden kullanılan dile kadar hayatın her alanında etkisini bırakmıştır.
Kültürel mirasının yanı sıra, hareketli gece hayatı, renkli toplum yapısı İspanya’yı mutlaka görülmesi gereken cazip bir destinasyon haline getirmektedir. Akdeniz ikliminin ülkenin sosyo-kültürel yapısını nasıl olumlu etkilediğini görmek için, İspanyol’ların rahatlık ve mutluluk odaklı hayat tarzina bir göz atmak yeterlidir. İnsanların daima mutlu ve güleryüzlü olması, İspanyolca konuşurken yaptığınız küçük hataları, çok sempatik bir şekilde düzeltmeleri, yabancı olduğunuzu anladıkları anda size yardımcı olabilmek adına türlü zahmetlete katlanmaları yalnızca birer örnek.

Ispanya Hakkında Genel Bilgiler

Yönetim Biçimi: Mesruti Krallık ve Parlamenter Demokrasi
Yüzölçümü: 504,782 sq km
Nüfus: 44 milyon
Din: Katolik 80%
Politik Sistem: İl ve Özerk Bölgeler
Kral: Juan Carlos
Başkan: José Luis Rodríguez Zapatero
Diller: İspanyolca resmi dildir. Konuşulan diğer diller: Catalan (Catalonia, İspanya, Valencia). Aranese - Val d'Aran (Lleida province), Basque-Basque Country ve Navarra ve Galician -Galicia.

Yaşam Masrafları

Ucuz Yemek: 10 €
Restoran: 30 € 
Konaklama: 22 - 36 € 
Ortalama Otel: 60 €

Döviz

ispanya’daki bankalara yurtdışı bankalardan yapılan para transferlerinde bir limit yoktur. 6000 euro’ya kadar olan dövizi bildirmenize gerek yoktur. Kredi kartı ve seyahat çeklerini harcamalarınızda kullanmanızı öneririz.

Bahşiş

Yasal olarak bahşiş hesaba eklenmektedir. Buna rağmen barlar, restoranlar, taksi vb yerlerde bahşiş bırakılırr ve genellikle %10-15 oranındadır.

ispanya Mutfağı

ispanya'da nereye giderseniz gidin, çok çesitli yiyecekler bulacaksınız. Et ya da balık yemekleri, çorba ve harika tatlılar her yerde karşınıza çıkacak. Hepsini denemeye vaktinizin yetmeyeceği kadar çok çesit vardır. Yemekler arasında ünlü Valencian paella, andalusian gazpacho, asturian fasulyesi ya da ekmek ve domates denemeye değerdir.

Yemekle birlikte şarap içmek oldukça yaygındır ve yemeğinize en yakışan şarabı kolaylıkla bulabilirsiniz. Şaraplar arasında özellikle şunları öneriyoruz: Rioja, the Ribera del Duero, Penedes. Şampanya, bira önerebileceğimiz diğer içecekler.

ispanya eğitim

Ana Sayfa | ispanya eğitim | ispanya dil okulları | ispanyada eğitim | ispanya vize işlemleri |ispanya Hakkında |İspanyada Yaşam |ispanya dil okulu | Bize Ulaşın
Copyright © 2019 | ispanya Eğitim .com Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS! Valid CSS!